Rólunk

Kik vagyunk?

A Lepke táborsorozatot azért indítottuk útjára, hogy minél több gyermek megismerkedhessen a színjátszás, rendezés, bábozás, musical vagy filmezés rejtelmeivel. Táborainkban teret adnunk a gyerekek kreativitásának kibontakozására és lehetőséget arra, hogy foglalkozásaink által fejlődjön önbizalmuk, együttműködési készségük és kifejezőkészségük. Ehhez elsőként egy biztonságos, szeretetteli közösséget hozunk létre.

Szeretnénk minél több gyermek személyiségfejlődéséhez hozzájárulni, ezért is indítottuk el komplex képességfejlesztő táborsorozatunkat, melynek középpontjában a játék és az élménypedagógia áll. Sokoldalú táboraink lehetőséget adnak a gyerekeknek arra, hogy jó társaságban, képzett szakemberek közreműködésével minél több érdekes és játékos helyzetben kipróbálhassák magukat.

A program létrehozásával elsődleges szándékunk az volt, hogy a gyerekek játékos fejlesztő foglalkozások keretein belül tanulják meg kifejezni és megismerni önmagukat, egyéni képességeiknek és igényeiknek megfelelően. Hiszünk abban, hogy a kis létszámú csoportjainknak köszönhetően minden gyermekre megfelelő figyelmet tudunk fordítani.

Szeretettel várjuk a gyerekeket különböző táborainkba 4-16 éves korig!

Együttműködő weboldalunk:

Rólunk

Csernák Enikő

Ügyvezető, drámapedagógus

8 éve tart drámapedagógiai alapú foglalkozásokat, workshopokat és táborokat. 10 éve ismerkedett meg a drámapedagógia módszerével, ezt először gyermekotthonban végzett munkája során kezdte alkalmazni. 4 éve tart állatasszisztált drámapedagógiai foglalkozásokat, az általuk kifejlesztett módszert több programban is alkalmazzák.
Elsősorban az motiválja, hogy segítsen megtalálni Neked vagy gyermekednek a saját magadhoz vezető utat, hogy mélyülhessen a kapcsolatod önmagaddal, melyet az önszeretet, a bizalom, az önelfogadás és a feltételnélküliség alapoz meg. 

A Pécsi Művészeti Szakközépiskola tánc tagozatán végezett és szinte ezzel egyidejűleg a Janus Egyetemi Színház társulati tagja volt 2009-2013-ig. Ezután az Eötvös József Főiskola Intézményi Kommunikátor szakát végezte el, majd a Gál Ferenc Főiskola Pedagógia karán szerzett óvodapedagógus diplomát, másoddiplomáját pedig a Károli Gáspár Református Egyetem Drámapedagógia szakán. Szakdolgozata témája volt, hogy a drámapedagógiának milyen pozitív hatása van a gyermekek személyiség és énképfejlődésére. Ezt kutatása is megerősíti, így a legnagyobb meggyőződéssel és elhivatottsággal vezeti foglalkozásait és táborait.

A csapat

Darázs-Sebők Kriszta

Darázs-Sebők Kriszta

coach-tréner, Lineanigra vlog

Darázs-Sebők Kriszta coach-tréner, a Lineanigra vlog készítője, ahol gyermekvállalással kapcsolatos témákat dolgoz fel. Kriszta több mint 6 éve vezet önreflexióval és önfejlesztéssel kapcsolatos folyamatokat, valamint nemzetközi qi-gong meditációs oktatóként segít a belső egyensúly és tudatos életvitel kialakításában. Szívügye, hogy támogassa az embereket egyéni, önazonos életutak megtalálásában és a tudatos döntéshozatalban. A workshopok során több mint 15 év meditációs tapasztalatát és személyes életvezetési tanácsait hozza el. Kriszta két kisgyermek édesanyja, így saját tapasztalataival is segíti a résztvevőket a gyermekvállalás dilemmáiban.

Ecsedi Csenge

Ecsedi Csenge

színész, rendező, drámatanár

A Színház és Filmművészeti egyetem rendező hallgatója voltam, diplomámat Svájcban az Accademia Teatro Dimitri egyetemen szereztem. Idén 10 éve már, hogy színészi és rendezői munkáim mellett színjátszó csoportokban és nyári táborokban foglalkozok kicsikkel és nagyokkal. Nagyon fontos számomra a művészet és a művészeti oktatás. Gyerekkorom óta jártam különböző táborokba, színjátszó körökbe és nem titkolom, hogy minden, ami vagyok, azt ennek köszönhetem. Boldog vagyok, hogy továbbadhatom azt a rengeteg csodás élményt, amit én is kaptam és ami elindított a színház felé, önmagam felé.
A színház egy játék, ami felszabadít, játsszunk hát közösen.

Csengével Színjátszó táborainkban találkozhattok.

Lukács Andi

Lukács Andi

színművész, drámapedagógus

Drámapedagógusként én is láttam, hogy milyen sok gyermek küzd azzal, hogy nem tudja kifejezni magát, kreativitását nem tudja megélni, így romboláson és verekedésen keresztül vezeti le az energiáit vagy épp befelé fordul. Láttam, hogy milyen sokat segítenek a gyerekeknek, egyre felszabadultabbak lettek és látványosan fejlődni kezdtek a szociális kompetenciáik. Ekkor döntöttem el, hogy foglalkozásaimat szeretném minél több gyermekhez eljuttatni.  Az első táborokat 2017-ben szerveztem a Lepke tábor keretein belül, igyekszem minden évben új táborokkal és tematikával bővíteni a lehetőségeket.

Táboroztatóinkkal mind ugyanazt képviseljük: a gyerekekkel olyan előadásokat, filmeket hozunk létre, aminek a kitalálásának ők is a részesei, közösen gondolkodunk, ötletelünk. A gyerekeket arra bíztatjuk, hogy találják meg a saját igazságukat és megoldásaikat. Célunk, hogy a foglalkozásokon jól érezzük magunkat, szeretetteljes közegben játsszunk és fejlődjünk.

Andival Színjátszó táborainkban találkozhattok.

Tóth Eszter

Tóth Eszter

kutyahabilitációs tréner, állatasszisztált önismereti szakember

Tóth Eszter vagyok

-3 gyermekes családanya

-habilitációs kutya és macska tréner

-állatasszisztált önismereti szakember
-A Do as I csapat és a Terápiás és Segítő Macskákért Alapítvány munkatársa

 

Munkája során az állatok pozitív hatásait alkalmazva, pedagógusokkal, pszichológusokkal, szociális munkásokkal együtt dolgozik, egy-egy cél elérésében, legyen szó akár az olvasás tanításáról vagy kiégés prevencióról.

Állatasszisztált önismereti szakemberként pedig kutyáival és macskájával, új nézőpontok és megoldások  keresésben  segít az embereknek. 


Mi a Do as I?
A szervezet a Do as I do módszerrel dolgozik, mely etológia kutatások alapján kialakított kutyakiképzői módszer. A Do as I do módszer, szociális tanuláson alapuló tanítási technika.
Eszter Kongóval vagy Málnával  vagy két macskájával Cassievel és Banditával tart foglalkozásokat.
Az állat asszisztált foglakozásoknak, amellett, hogy nagyon szeretik a gyerekek, számos pozitív, fejlesztő hatása is van.
A foglalkozások alatt, segít a gyerekeknek, a kutyával való együttműködésben, és figyel a kutyára.

A kutya szigorú egészségügyi követelmények mellett dolgozhat, amit mi betartunk. Minden évben szűrővizsgálatra kell vinni.
Nem csak a kötelező, de az ajánlott oltásokkal is rendelkeznie kell.
Ezt a munkát csak jó idegrendszerű, az embereket szerető és másokkal is dolgozni tudó kutya végezheti.
Kiképzésük hosszú folyamat, ahol a gazda alkalmasságát is nézik.
Ezek az órák fárasztóak az állat számára, ezért heti pár óránál nem is dolgozhat többet.

Mesés Gáspár

Mesés Gáspár

színművész, drámapedagógus

A drámapedagógiával, még gyerekként, Földessy Margit drámastúdiójában ismerkedtem meg, ami akkor nagy hatással volt rám, ennek hatására kezdett el érdekelni a színház világa. Ezt követték Vidovszky György ifjúsági előadásai a Bárka Színházban, melyekben színészként vettem részt, majd a Vörösmarty drámatagozata. Érettségi után a Nemes Nagy Ágnes Humán Szakközépiskolában lehetőségem volt a színészet mellett drámapedagógiát is tanulni és megszereztem a drámajáték-vezetői papírt is. A Marosvásárhelyi Művészeti Egyetemen pedig ezeknek a hatására nem volt kérdés, hogy a színészszak mellett a drámapedagógiát is elvégezzem. Egyetemi gyakorlataink során lehetőségünk nyílt arra, hogy egy 5-8. osztályos diákcsoportot vezessünk, leginkább improvizációs és különböző készségfejlesztő (beszéd, ritmus, mozgás, koncentráció) gyakorlatokat csináltunk velük. Az egyetem mesterképzése alatt, pedig egy osztálytársammal közösen vezettük a Marosvásárhelyi Nemzeti Színház középiskolás önkénteseiből álló színjátszó csoportot, ahol a diákokkal a különböző drámajátékok mellett versekkel, őket foglalkoztató társadalmi, életkori sajátosságokból fakadó problémákkal is foglalkoztunk. Ezek mellett  színházi nevelési előadásokban is részt vettem, mint színész, amelyeknek szintén része volt a gyerekekkel való közös játék.

2018 óta a Budapesten működő Maladype Színház társulatának vagyok állandó tagja.

Gazsival Színjátszó táborainkban találkozhattok.

Albert Virág

Albert Virág

filmrendező

2020-ban kezdtem az ELTE mozgókép, filmrendező szakát, ahol azóta főleg fikciós filmek rendezésével foglalkoztam, ahogy a jövőben is ezzel szeretnék legszívesebben. Az egyetem alatt volt egy részvételi filmes kurzusom, ami elindított a gyerektáborok felé. 3 év alatt az egész országban több helyen tartottam különböző korú gyerekeknek, ritkán felnőtteknek is, workshopokat, táborokat filmes témakörben. Igyekszem bemutatni a kamerát és a filmnyelvet egyfajta önkifejező eszközként, amivel végtelen fajta módon lehet játszani. Én is imádok játszani, amit sokkal jobb csapatban csinálni.
Gyakran fordult elő az évek alatt az is, hogy a gyerekek szemén keresztül láttam rá egy számomra ismert dologra teljesen új perspektívából.

Virággal Filmes táborainkban és Filmes szakköreinken találkozhattok.

Buza Zsófi

Buza Zsófi

Media Designer

Alkalmazott munkáimon keresztül az online tartalomfejlesztés aktív részese lettem. Ahhoz, hogy lépést tudjak tartani, alkalmazkodnom kellet az online platformok adta lehetőségekhez. Munkáim során egyéni vállalkozóként lehetőségem volt énekesekkel, együttesekkel, fesztiválokkal együtt dolgozni, nagyobb cégek arculati anyagán dolgozni, kreatív koncepciókat, trendet kialakítani.

Zsófival Filmes táborainkban találkozhattok.

Matola Norbert

Matola Norbert

színművész, bábszínész

A színházi- és filmszínész szakképesítésem megszerzése után, a kolozsvári Babeș-Bolyai Tudományegyetemen szereztem színművész diplomát. Ott ismerkedtem meg a bábozás, és bábos gondolkodás alapjaival. A műfaj határtalan lehetőségeket kínál, az pedig rendkívül felemelő érzés, mikor a fejemben megszületik egy báb, papírra kerül, elkészítem s a mozgatók lelket kölcsönöznek neki. Sokat tanulhatunk önmagunkról, egymásról: játszótársainktól s egyben a világról. 

2022-től tagja vagyok a Magyar Bábművészek Szövetségének. Jelenleg a zalaegerszegi Griff Bábszínházban dolgozom, mellette pedig gyógypedagógiát és logopédiát tanulok az Eötvös Loránd Tudományegyetemen.

Norberttel Bábos Kézműves és Színjátszó táborainkban találkozhattok.

László Bíborka

László Bíborka

táncművész, táncpedagógus

6 évesen kezdtem el balettozni és dráma-szakra járni, így a színpadi élet végigkísérte az életem. Idővel a szenvedélyből hivatás lett és a Magyar Táncművészeti Egyetemen elvégeztem a klasszikus balett táncos és próbavezető, majd táncpedagógus mesterszakot. Szakmai tudásomat két sportorientált felnőttképzéssel bővítettem, így már személyi edzőként is tevékenykedem. 6 éve foglalkozom mozgásfejlesztéssel és jelenleg az óvodásoktól kezdve az idősödő korosztályig sokféle korcsoporttal foglalkozom.

Emellett továbbra is működöm táncosként, egy önálló színház tánckarában. 

Több tánctábort is vezettem már, amikben a közös, kreatív, művészi munkát élvezem a legjobban!

Bibivel Musical táborunkban találkozhattok.

Fábik Jennifer

Fábik Jennifer

énektanár

Zenei és táncos tanulmányaimat általános iskolában kezdtem, majd a Pécsi Művészeti Szakközépiskolában folytattam magánének szakon.
Érettségi után Budapestre költöztem, ahol a Pesti Broadway Stúdió tanulója voltam, ezután pedig a Kőbányai Zenei Stúdióban tanultam, itt végeztem énektanárként.
Több zenei táborban részt vettem már táboroztatóként, leginkább általános iskolás korú gyerekekkel van tapasztalatom.
Lehetőségem volt számos előadáson, külföldi és magyar filmek forgatásán részt venni és a kamera másik oldalán is kipróbálhattam magam, mint stylist asszisztens.
Bekerültem a Swing Business nevű rendezvényzenekarba, akikkel országszerte több koncertet is adhattunk. A tanulmányaim elvégzése óta az AZZ Zenesuliban is tanítok.

Jenniferrel Musical táborunkban találkozhattok.

Bezárás

Kapcsolat

Vegye fel velünk a kapcsolatot az alábbi elérhetőségek valamelyikén, vagy írjon nekünk a kapcsolati űrlapon keresztül!

Telefon: Csernák Enikő: +36 30 227 0534

E-mail: info@lepketabor.hu

Helyszín: 1039 Budapest, Csobánka tér 5. (Békásmegyeri Közösségi Ház)

Bezárás

Kosár

Nincs semmi a kosárban